Gizlilik Politikası

Uğur Motorlu Araçlar A.Ş. (UMA),  web sitelerimizi ziyaret eden değerli ziyaretçilerimizin kişisel gizlilik haklarınıza saygı duymaktadır ve sitemizde geçirdiğiniz zaman zarfında kişisel gizlilik haklarının korunmasını sağlamaya çalışır. Bu Gizlilik Politikası hangi verileri neden topladığımızı ve bu verilerle ne yaptığımızı anlamanıza yardımcı olmayı amaçlamaktadır. İşbu Gizlilik Politikası bilgi uygulamalarımızla ilgili genel bilgiler vermektedir. Gizlilik Politikası bu Politikaya atıfta bulunan web siteleri ve hizmetlerimiz için geçerlidir.

İşbu Gizlilik Politikası metni bilgi güvenliği ile ilgili sizi bilgilendirmek ve uyulması gereken kurallar ile sorumlulukları açıklamak üzere hazırlanmıştır. Tüm Hizmetlerimiz için geçerli olmakla birlikte, belirli Hizmetlere yönelik uygulamalarımız hakkında ek bilgiler içeren bazı destekleyici dokümanlar da temin etmiş bulunmaktayız. Bu dokümanlar içeriklerinde yer alan Hizmetleri kullanma sürecinize uygulanır.

Gizlilik Politikası, Hizmetlerimize nasıl eriştiğinize (bilgisayar, cep telefonu, tablet, TV veya diğer yollar gibi) bakılmaksızın uygulanacaktır. Hizmetlerimizi her kullandığınızda Gizlilik Politikası kabul edeceğiniz için, Gizlilik Politikasını dikkatli bir şekilde okumanızı öneririz. Gizlilik Politikasında açıklanan uygulamaları kabul etmemeniz halinde, Hizmetlerimizi kullanmamanızı öneririz.

İşbu Gizlilik Politikası´na ilişkin olası değişiklikler bu sayfada yayımlanacaktır. Bu çerçevede, size ait hangi bilgilerin saklandığına ve bu bilgilerin nasıl kullanıldığına dair güncel olarak bilgi almanıza olanak sağlanacaktır.

Toplanan Bilgiler

Doğrudan sağladığınız bilgiler

Hesap veya profil oluşturmanıza izin veren bazı hizmetlerimiz. e-posta adresiniz, teslimat adresiniz, telefon numaranız, ürün bilgileri, satın alma tarihi gibi gerekli hesap bilgilerinizi vermenizi isteyebiliriz. Bazı hizmetlerimiz bilgileri iletmenize ve diğer insanlarla paylaşmanıza olanak sağlamaktadır. Bu iletişim ve paylaşılan bilgiler güvenli ve emniyetli şekilde yürütülecektir.

Örneğin:

 • Hesap veya profil oluşturmanıza izin veren bazı hizmetlerimiz. Sizden bu Hizmetler ile bağlantılı olarak, hesap veya profil oluşturmak için sizden kendiniz hakkında iletişim bilgileri ve kişisel bilgiler gibi bazı bilgiler vermenizi isteyebiliriz. Örneğin, ilgili bir hesap oluşturduğunuzda bizimle irtibat kurmanız yahut çevrimiçi bir ankete katılmanız gibi hallerde adınız ve e-posta adresiniz gibi kendiniz hakkında bazı bilgiler verebilirsiniz.

 • İş başvuru formu, Sosyal sorumluluk formu, bayi ve servis başvuru formları ve e-bülten üyeliği formlarında ad, soyad, adres, telefon, e-posta adresi gibi kişisel bilgiler eğitim düzeyi, mezun olduğu okullar gibi doldurulan formun amacına uygun olacak şekilde eğitim, iş tecrübesi, iletişim vb. bilgilerinizi talep ederiz.

 • Bizden bir ürün sipariş ettiğinizde, siparişinizi işleme alabilmemiz için sizden adınızı, iletişim bilgilerinizi, gönderi ve fatura adres(ler)inizi, ve kredi kartı bilgilerinizi talep edebiliriz. ( Kredi kartı bilgileriniz doğrudan Uğur Motorlu Araçlar’a ait web site ve portalları üzerinden değil ilgili bankalara ait web sayfaları üzerinden iletilmektedir. Uğur Motorlu Araçlar, kredi kartı bilgilerinize erişemez, depolayamaz. 3D Secure Sanal Pos sistemi kullanılmaktadır. )

 • İnternet sitesi içeriğini UMA ürünlerini kullanarak 3. kişilerle paylaştığınızda, hediye çekleri ve ürünler gönderdiğinizde ya da başkalarını UMA hizmetleri veya forumlarında size katılmaya davet ettiğinizde, UMA bu insanlar ile ilgili vermiş olduğunuz ad, posta adresi, e-posta adresi ve telefon numarası gibi bilgileri toplayabilir. UMA taleplerinizi yerine getirmek, ilgili ürün ve hizmetleri sağlamak veya dolandırıcılığın önlenmesi amacıyla bu bilgileri kullanır.

Üçüncü taraf kaynaklardan alınan bilgiler

Hakkınızda (kanunlar tarafından izin verilen ölçüde) halka açık ve ticari kaynaklardan bilgi alabilir ve bu bilgileri sizden veya hakkınızda aldığımız diğer bilgilerle birleştirebiliriz. Ayrıca, üçüncü taraf sosyal ağ hizmetleri ile bağlanmanız halinde, hakkınızda bu sosyal paylaşım siteleri üzerinden de bilgi alabiliriz. 

 • Cihaza özel bilgiler toplarız (örneğin, donanım modeli, işletim sistemi sürümü, cihazın benzersiz tanıtıcıları ve telefon numarası dahil mobil ağ bilgileri gibi). 3. parti analitik servisleri üzerinden toplanan bilgilerde cihazınızın tanıtıcılarını veya telefon numaranızı eğer var ise 3. Parti hizmet sağlayıcı hesabınızla ilişkilendirebilir. 

 • Kayıt bilgileri - Hizmetleri kullanım zamanınız ve süreniz, Hizmetler yoluyla girdiğiniz arama sorgulama terimleri ve cihazınız üzerine yerleştirdiğimiz çerezler içinde saklanan her türlü bilgi gibi

 • Konum bilgileri - 3. Parti hizmet sağlayıcı hizmetlerini kullandığınızda, gerçek konumunuz hakkında bilgiler toplayabilir ve bunları işleyebiliriz. Konum belirlemek için, IP adresi ve GPS'in yanı sıra yakındaki cihazlar, Kablosuz erişim noktaları ve baz istasyonları hakkında UMA’ya bilgi sağlayabilecek diğer sensör verileri gibi çeşitli teknolojileri de kullanabiliriz.

 • Diğer bilgiler -  Kullandığınız uygulamalar, ziyaret ettiğiniz web siteleri ve Hizmetler yoluyla teklif edilen içeriklerle nasıl etkileşimde bulunduğunuz gibi, Hizmetleri kullanımınıza ilişkin diğer bilgiler.

Ayrıca, web hizmetleri kullanımınız hakkında sizlere bilgi toplama anında açıkladığımız şekillerde veya onayınızla, diğer bilgiler de toplayabiliriz.

Bilgi Kullanım Amaçları

Topladığımız bilgileri aşağıdaki amaçlarla kullanabiliriz:

 • Topladığımız kişisel bilgiler ile sizi UMA’nın son ürün duyuruları ve yaklaşan etkinlikleri hakkında bilgilendirmek, sizi veya cihazınızı bir Hizmet için kaydetmek;

 • Hizmetlerimiz ile ilgili geçmiş deneyimlerinize dayalı özelleştirilmiş içerik sağlamak ve tavsiyelerde bulunmak;

 • 3. parti hizmet sağlayıcı servisleri üzerinden özelleştirilmiş reklamlar ve sponsorlu içerik gibi reklamlar vermek ve size promosyon amaçlı bildirimler göndermek;

 • Pazarımızın, müşterilerimizin, ürünlerimizin ve hizmetlerimizin değerlendirmesini ve analizini yapmak (ürün ve hizmetlerimizle ilgili görüşlerinizi almak ve müşteri anketleri yapmak dahil);

 • Hizmetlerimizi iyileştirebilmemiz ve yeni ürün ve hizmetler geliştirebilmemiz için kullanıcıların Hizmetlerimizi kullanma şeklini öğrenmek;

 • Kanunlar tarafından izin verilen ölçüde, ücretsiz ödül çekilişleri, ödül yarışmaları veya promosyonlar düzenlemek; 

 • Kişisel bilgileri ürün, hizmet, içerik ve reklamlarımızın oluşturulmasına, geliştirilmesine, kullanılmasına, sunulmasına ve iyileştirilmesine yardımcı olmasının yanı sıra, kayıp ve dolandırıcılığın önlenmesi amacıyla kullanmak

 • Kişisel bilgilerinizi satın almalar hakkındaki iletişimler ve koşullar, şartlar ve politikalara ilişkin değişiklikler gibi önemli bildirimleri göndermek için kullanmak; İşbu bilgi UMA ile etkileşiminiz için önemli olduğundan söz konusu iletişimleri almaktan vazgeçmeyebilirsiniz.

 • Kişisel bilgileri, UMA ürünlerini, hizmetlerini ve müşteri bildirimlerini geliştirmek için denetim, veri analizi ve araştırma gibi dâhili amaçlar için kullanmak

 • Tüm hizmetlerimizden topladığımız bilgileri, hizmetlerimizi sunmak, sürdürmek, korumak ve iyileştirmek, yeni hizmetler geliştirmek için kullanırız. Bu bilgileri ayrıca, 3. parti hizmet sağlayıcılar üzerinden size daha uygun arama sonuçları ve reklamlar sunmak gibi size özel içerikler sağlamak için de kullanılır.

Bilgi Paylaşımı

Bilgilerinizi sizin onayınız olmadan üçüncü taraflara pazarlama ve ticari amaçlı olarak paylaşmıyoruz. Bununla birlikte, bilgilerinizi aşağıdaki kanallarımız ile paylaşabiliriz:

 • Bilgileriniz Uğur Motorlu Araçlar A.Ş. iştirakleri arasında paylaşılacaktır,

 • Vergi danışmanları, denetçileri ve diğer harici profesyonel danışmanlar,

 • Şirket’in veya Şirketin işletmesinin bir kısmı ya da tamamının potansiyel alıcı veya yatırımcıları

 • Bilgi sistemleri hizmet sağlayıcıları, müşteri memnuniyeti odaklı pazarlama programları gibi UMA’ya ürün veya hizmet sağlayan belirli üçüncü tarafların özel teklifleri ve hizmetleri hakkında sizi bilgilendirmek için.

 • Üyelik Sözleşmesi kapsamında belirtilen hizmet ve faaliyetler için işbirliği yapılan şirket ve organizasyonlar.

 • Hizmet Sağlayabileceğimiz durumlarda; İş Ortakları, bayiler, servisler diğer temsilci ve acentelikler.

 • Kanunen Zorunlu Kılınan Durumlarda veya Hizmetlerimizi Korumak Amacıyla Diğer Taraflar. Aşağıdaki amaçlarla bilgilerinizi başka taraflara ifşa edebiliriz: 

 • Kanunlara uymak veya zorunlu yasal süreçlere cevap vermek (arama emri veya sair mahkeme kararı gibi);

 • Hizmetlerimizin tabi olduğu politikaları doğrulamak veya bu politikalara uygunluğu sağlamak; 

 • Uğur Motorlu Araçlar’ın veya tüm iştiraklerimizin, iş ortaklarımızın veya müşterilerimizin haklarını, mallarını veya güvenliklerini korumak

 • Kurumsal İşlemlerle Bağlantılı Diğer Taraflar. Birleşme, devir veya iflas halinde bilgilerinizi üçüncü taraflara ifşa edebiliriz.

 • Onayınız ile ve Kendi Takdirinize Bağlı Olarak, Diğer Taraflar. İşbu Gizlilik Politikasında açıklanan ifşa hallerine ek olarak, hakkınızdaki bilgileri üçüncü taraflarla onayınız ile veya talep etmeniz halinde paylaşabiliriz.


 

Bilgi Güvenliği

Uğur Motorlu Araçlar A.Ş bünyesinde ISO 27001:2013 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemini uyarlamış ve sertifikasyona hak kazanmış olup;

Hizmetler ile ilgili olarak topladığımız bilgileri korumak için makul fiziksel ve teknik tedbirleri hayata geçirmiş bulunuyoruz. Bununla birlikte, bilgilerinizi korumak için her ne kadar makul tedbirler alsak da, hiçbir web sitesinin, İnternet iletiminin, bilgisayar sisteminin veya kablosuz bağlantının tamamen güvenli olmadığını lütfen unutmayınız.

UMA'nın, gerekli hizmeti size ulaştırmak için bilgilerinize erişimi olan sözleşmesel ortakları, sözleşmesel yükümlülükleri çerçevesinde bu bilgileri gizli tutmak ve yukarıda belirtilen amaçlar dışında onayınız olmadan kullanmamakla yükümlüdür. Bazı durumlarda kişisel bilgilerinizin UMA bağlı şirketleriyle paylaşılması gerekecektir. Bu durumlarda da bilgileriniz gizli addedilecektir.

Bilgilerin Saklanması

Sizinle ilgili bilgileri yalnızca toplanma amacı için gerekli olması veya her türlü sözleşme veya yürürlükteki kanunlar tarafından zorunlu kılınması ölçüsünde saklamak için tüm makul tedbirleri alıyoruz. Kanun icabı daha uzun bir saklama süresinin gerekli kılınmadığı ya da buna izin verilmediği takdirde kişisel bilgilerinizi işbu Gizlilik Politikasında özetlenen amaçları yerine getirmek üzere gerekli olan süre boyunca saklayacağız.

Hizmetlerimiz ve Üçüncü Taraflar

Hizmetlerimiz kontrolümüz dışındaki üçüncü taraf web sitelerine ve hizmetlere bağlantılar verebilirler. Web siteleri veya sair hizmetler tarafından toplanan bilgilerin güvenliğinden veya gizliliğinden sorumlu değiliz. Bu konuda dikkatli olmanız ve kullandığınız üçüncü taraf web siteleri ve hizmetleri için geçerli gizlilik bildirimlerini okumanız önerilir.

Hizmetlerimizle İlgili İçerik, Reklam veya İşlevsellik Sağlayan Üçüncü Taraflar

 • Bazı üçüncü taraflar reklam verebilirler veya kullanıcıların hangi reklamları gördüklerinin, bu reklamları ne sıklıkla gördüklerinin ve söz konusu reklamlara ne tepki verdiklerinin kaydını tutabilirler ve

 • Hizmetler ile ilgili bazı materyalleri Facebook, Twitter, Google + ve LinkedIn gibi sosyal paylaşım siteleri üzerinden başkalarıyla paylaşmanızı sağlıyoruz.

 • Bu üçüncü taraflar, çerezler, web işaretleri ve benzer teknolojilerin kullanımı yoluyla dahil, Hizmetleri kullanımınıza ilişkin bazı bilgiler toplayabilirler veya alabilirler ve bu bilgiler zaman içinde toplanarak farklı web sitelerinden ve çevrimiçi hizmetlerden toplanan bilgilerle birleştirilebilir. 

Sosyal ağ hizmeti ile bağlanıyorsanız, oturum açmanızı sağlamak için o hizmetten kimlik doğrulama bilgilerinizi ve bu hizmetlere bağlandığınızda almamıza izin verdiğiniz diğer bilgileri alabilir ve saklayabiliriz.

Ayrıca, sizden başka diğer kişiler tarafından kullanılan bir cihaz üzerinden herhangi bir sosyal ağ hizmeti ile bağlanmayı seçerseniz, bu diğer kişilerin bağlandığınız Sosyal ağ hizmet(ler)i üzerinde hesabınız ile ilgili olarak saklanan veya görüntülenen bilgileri görebileceklerini lütfen unutmayınız.

Çerezler ve Algılama Teknolojileri

Biz ve Hizmetler ile ilgili içerik, reklam veya sair işlevsellikler sağlayan üçüncü taraflar Hizmetlerimizin belli alanlarında Çerezler, Web İşaretçileri ve Benzeri Teknolojiler kullanabiliriz.

Çerezler

Çerezler bilgisayarınızda, cep telefonunda veya sair cihazlarda bilgi saklayan küçük dosyalardır. Cihazınıza çerez yerleştiren işletmenin sizi farklı web siteleri, hizmetler ve/veya tarama oturumları üzerinden tanımasını sağlar. Çerezler birçok amaçla kullanılabilir. 

Örneğin:

 • Çerezler oturum açma bilgilerinizi hatırlarlar, dolayısıyla bir hizmet üzerinde her oturum açtığınızda aynı bilgileri tekrar girmeniz gerekmez.

 • Çerezler ziyaretçilerin hangi sayfalara ve özelliklere erişim yaptıklarını ve bu sayfalarda ne kadar zaman geçirdiklerini görmemize yardımcı olduklarından, bizim ve üçüncü tarafların Hizmetlerimizin hangi bölümlerinin en popüler olduğunu anlamamıza yardımcı olurlar. Bu tip bilgileri inceleyerek Hizmetleri daha iyi uyarlayabilir ve size daha gelişmiş bir deneyim sunabiliriz.

 • Çerezler Hizmetlere her erişim yaptığınızda karşınıza aynı reklamın çıkmaması için bizim ve üçüncü tarafların hangi reklamları gördüğünüzü anlamamıza yardımcı olurlar.

 • Çerezler bizim ve üçüncü tarafların Hizmetleri ve diğer web sitelerini ve uygulamaları kullanımınızla ilgili bilgiler toplayarak size en doğru içerikleri ve reklamları sunmamıza yardımcı olurlar.

 • Hizmetlere erişmek için bir web tarayıcısı kullandığınızda, tarayıcınızı tüm çerezleri kabul et, tüm çerezleri reddet veya çerez gönderildiğinde beni bilgilendir şeklinde yapılandırabilirsiniz. 

Yine de bazı Hizmetlerin çerez kullanarak çalışacak şekilde tasarlanmış olabileceklerini ve çerezleri etkisizleştirmenin bu Hizmetleri veya belli bölümlerini kullanma becerinizi etkileyebileceğini unutmayınız.

Diğer Bilgi Saklama Öğeleri

Biz, bazı üçüncü taraflarla birlikte, Hizmetlerimiz ile bağlantılı olarak Yerel Paylaşımlı Nesneler (Flaş Çerezler olarak da bilinirler) ve HTML5 yerel saklama gibi başka türde yerel saklama teknolojileri de kullanabiliriz. Bu teknolojiler, cihazınızda saklanmaları ve faaliyetleriniz ve tercihleriniz ile ilgili bazı bilgileri saklamak amacıyla kullanabilmeleri açısından yukarıda açıklanan çerezlerle benzerlik gösterirler. Bununla birlikte, bu teknolojiler standart çerezlere kıyasla cihazınızın farklı bölümlerinden yararlanabildikleri için, standart tarama araçları ve ayarlarını kullanarak onları kontrol edemeyebilirsiniz. 

Algılama Öğeleri

Biz, bazı üçüncü taraflarla birlikte, cihazınızdaki bilgileri sunucuya ileten ve Web İşaretçileri (veya “piksel etiketleri”) olarak bilinen teknolojileri de kullanabiliriz. Web İşaretçileri çevrimiçi içerikler, videolar ve e-postalar içine gömülebilir ve bir sunucunun cihazınızdaki belli tip bilgileri okumasını, belli bir içeriği veya özel bir e-posta mesajını ne zaman görüntülediğinizi bilmesini ve web işaretçisini görüntülediğiniz zamanı ve tarihi ve cihazınızın IP adresini belirlemesini sağlayabilir. Bizler ve bazı üçüncü taraflar Hizmetlerimizin kullanımını analiz etmek ve (çerezlerle bağlantılı olarak) sizi daha çok ilgilendirebilecek içerik ve reklamlar sağlamak dâhil olmak üzere, web işaretlerini çok çeşitli amaçlarla kullanıyoruz.

Hizmetlerimize erişim sağlayarak ve Hizmetlerimizi kullanarak, cihazlarınızda çerezlerin, diğer yerel saklama teknolojilerinin, web işaretlerinin ve diğer bilgilerin saklanmasına ve ayrıca söz konusu çerezlere, diğer yerel saklama teknolojilerine, web işaretçilerine ve diğer bilgilere tarafımızca ve yukarıda belirtilen üçüncü taraflarca erişim sağlanmasına onay veriyorsunuz. Bu sebeple gizlilik politikasının tarafınızca dikkatle okunmasını tavsiye ederiz. Burada yazan bilgiler kapsamında yapılacak iş ve işlemlere tarafınızca onay verilmiş olacağından UMA’nın herhangi bir sorumluluğu doğmayacaktır. 

İletişim ve Bilgilendirme

Her türlü sorunuz için lütfen bizimle aşağıdaki adresten iletişime geçiniz:

http://uma.com.tr/iletisim-bilgileri.aspx 

Uğur Motorlu Araçlar Anonim Şirketi

Yeşil Mah. 829 Sokak No:14 09800 Nazilli – AYDIN / TÜRKİYE

0 (256) 315 50 00 PBX      info@uma.com.tr


 

E-Posta Hukuki Şartlar

Elektronik postalar ve beraberinde iletilen tüm bilgi, onay ve her türlü formattaki dosyalar size UĞUR MOTORLU ARAÇLAR A.Ş. ve tüm UĞUR ŞİRKETLER GRUBU, Grup Şirketleri, iştirakleri ve bağlı kuruluşları tarafından aşağıdaki hüküm ve koşullara göre iletilmektedir.

 1. Ekleri de dahil olmak üzere, bu e-postada yer alan bilgiler, gizlidir ve kişiye özel olabilir ve sadece gönderildiği kişi ya da kuruma ya da bu bilgileri kullanmaya ya da almaya yetkili diğer kişilere özeldir.

 2. Eğer siz doğru kişi değilseniz, bu e-posta ve ekini açıklamak, kopyalamak, dağıtmak ya da içeriğine istinaden işlem yapmak tümüyle yasaktır ve kanuna aykırıdır. Bu e-postanın muhatabı siz değilseniz, bu durumu derhal Bu e-postanın ve ekinin tarafınıza yanlışlıkla iletilmiş olması yüzünden e-postanın gizli ve kişiye özel olma niteliğini kesinlikle kaybetmemektedir.

 3. Uğur Motorlu Araçlar, bu e-posta ve ekinde yer alan bilgilerin ya da e-postanın kendisinin usulüne göre ve/veya tam iletiminden ya da e-postanın alınmasında yaşanan herhangi bir gecikmeden sorumlu değildir.

 4. Uğur Motorlu Araçlar bu e-posta ve ekinin içeriği ile ilgili olarak hiç bir hukuksal sorumluluğu kabul etmez.

 5. Uğur Motorlu Araçlar, virüs filtreleme uygulamakla birlikte, e-postanın virüs içermediğini garanti ya da temin etmez.

Teşekkürler.


 


 


 

Üyelik Sözleşmesi

İş bu sözleşme Uğur Motorlu Araçlar Anonim Şirketi ile Üye arasında, www.mondialtarim.com.tr internet sitesinin kullanım şartlarını düzenlemek amacıyla akdedilmiştir.

Uğur Motorlu Araçlar Anonim Şirketi, üyelerinin kişisel bilgilerini kanun, mahkeme kararları veya idari makamların talepleri üzerine gereği halinde ilgili resmi merciler ile paylaşma hakkına sahiptir.

Uğur Motorlu Araçlar Anonim Şirketi sözleşmeyi onaylayan üyelerine kampanya ve duyuruları düzenli olarak gönderir.

www.mondialtarim.com.tr üyeliği kişiseldir ve başkasına devredilemez.

Şifre sadece kullanıcı tarafından belirlenir. Şifrenin korunması kullanıcının sorumluluğundadır. Uğur Motorlu Araçlar Anonim Şirketi şifre kullanımından doğacak problemlerden, maddi manevi zararlardan kesinlikle sorumlu değildir. Kullanıcılar diledikleri zaman şifrelerini "Üyelik" bölümü altında yer alan "Şifre Yenileme" bölümünden değiştirebilir. Üye "kullanıcı" adıyla yapacağı her türlü işlemden bizzat kendisi sorumludur. Üye, belirlemiş olduğu şifreyi başka kişi ya da kuruluşlara veremeyeceğini, verilen şifreyi kullanma hakkının sadece kendisinde olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder. Bu konuyla ilgili doğabilecek tüm sorumluluk münhasıran ÜYE’ye ait olup, ÜYE ve/veya üçüncü kişiler ve/veya yetkili merciler tarafından Uğur Motorlu Araçlar Anonim Şirketi 'ne karşı ileri sürülebilecek tüm iddia ve taleplere karşı, Uğur Motorlu Araçlar Anonim Şirketi 'nin her türlü tazminat ve sair talep hakkı saklı olup, ilk talebinde talep ettiği tazminat miktarını ÜYE derhal ödemekle yükümlüdür.

Kullanıcıların üyeliğini tamamlaması ve siteden tam anlamı ile yararlanabilmesi için Adı- Soyadı; adresi, e-posta adresi; cep telefonu, şifre ve cinsiyet bilgisini girmesi gerekmektedir. Bu işlem üye girişi yapmak şeklinde tanımlanmaktadır. Üye bilgilerinin doğru ve eksiksiz doldurulması iletişim ve ulaşım problemleri olasılığı açısından çok önemlidir Aksi takdirde, yaşanacak sorunlardan ve doğacak zararlardan Uğur Motorlu Araçlar Anonim Şirketi 'nin hiçbir sorumluluğunun bulunmayacağını ÜYE kabul, beyan ve taahhüt eder.

Üye, www.mondialtarim.com.tr 'a üye olurken vermiş olduğu eksik ve yanlış bilgi nedeniyle uğrayacağı zararlardan yalnızca kendisinin sorumlu olduğunu, yanlış bilgi vermesi durumunda ve işbu sözleşmenin Üye tarafından ihlali halinde, Uğur Motorlu Araçlar Anonim Şirketi 'nin tek taraflı olarak herhangi bir ihbara ve ihtara ihtiyaç duymaksızın üyeliğini sona erebileceğini kabul eder. ÜYE, üye olurken verdiği kişisel ve diğer sair bilgilerin kanunlar önünde doğru olduğunu, Uğur Motorlu Araçlar Anonim Şirketi 'nin bu bilgilerin gerçeğe aykırılığı nedeniyle uğrayacağı tüm zararları aynen ve derhal tazmin edeceğini beyan ve taahhüt eder.

Üye, tüm hakları Uğur Motorlu Araçlar Anonim Şirketi 'ne ait olan ve www.mondialtarim.com.tr üzerinde yer alan bilgi, belge, yazılım, tasarım, grafik, yazı, görsel, video vb. eserleri veya herhangi bir içeriği kopyalamayacağını, çoğaltıp yayınlamayacağını, pazarlamayacağını kabul ve taahhüt eder.

Üye Web Sitesi’ni kullanırken yasal mevzuata uygun davranacağını ve yasal mevzuattan kaynaklanan tüm kanun, yönetmelik, khk vb. hükümlere uyarak mevcut hükümleri ihlal etmeyeceğini baştan kabul ve taahhüt eder. Aksi takdirde, doğacak tüm hukuki ve cezai yükümlülüklerden ÜYE tamamen ve münhasıran sorumlu olacaktır.

Üye, Web Sitesi’ni hiçbir şekilde kamu düzenini bozucu, genel ahlaka aykırı, başkalarını rahatsız ve taciz edici şekilde, yasalara aykırı bir amaç için, başkalarının fikri ve telif haklarına tecavüz edecek şekilde kullanamaz. Aynı zamanda, ÜYE, diğer üye ve 3. Kişilerin web sitesinde yer alan hizmetleri kullanmasını önleyici veya zorlaştırıcı faaliyet (spam, virus, truva atı, vb.) ve işlemlerde bulunamaz.

Üyenin WEB SİTESİ içerisinde beyan edeceği fikir ve görüşler ile yayınlayacağı herhangi bir görsel, link bağlantı vb. herhangi bir paylaşımı nedeniyle üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan ÜYE münhasıran sorumlu olmakla birlikte, üçüncü kişilerin beyan edeceği fikir ve görüşler nedeniyle üyenin uğrayabileceği zararlardan dolayı Uğur Motorlu Araçlar Anonim Şirketi 'nin herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

Üye, WEB SİTESİ’nin kullanılmasından dolayı uğrayabileceği doğrudan veya dolaylı herhangi bir zarar yüzünden Uğur Motorlu Araçlar Anonim Şirketi 'nden maddi manevi herhangi bir nam altında tazminat talep etmemeyi peşinen kabul, beyan ve taahhüt etmektedir.

ÜYE web sitesinde yer alan diğer internet kullanıcılarının yazılımlarına ve verilerine izinsiz olarak ulaşmamayı veya bunları kullanmamayı taahhüt eder. Aksi takdirde, bundan doğacak hukuki ve cezai sorumluluklar tamamen ve münhasıran üyeye aittir.

Web Sitesi içerisinde yer alan her türlü yazılım ve tasarım, fotoğraf, video ve diğer görsel ve yazılı her türlü materyal Uğur Motorlu Araçlar Anonim Şirketi mülkiyetinde olup, bunlara ilişkin telif hakkı ve/veya diğer fikri mülkiyet hakları ilgili kanunlarca korunmakta olup, bunların üye tarafından izin alınmadan, herhangi bir amaçla, herhangi bir yöntemle kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması, işlenmesi veya diğer herhangi bir şekilde kullanılması Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve Türk Ceza Kanunu hükümleri kapsamında suç teşkil etmekte olup, bu tür eylemleri işleyenler hakkında cezai anlamda yasal yollara başvurulacağı ve tazminat isteminde bulunulacağı, Fikri ve sınai hakların korunması için gereken tüm yasal tedbirlerin alınacağı ve her türlü hukuki yola başvurulacağını taraflar kabul, beyan ve taahhüt ederler. Hükmün aksi halinde ÜYE, lisans verenler de dahil ancak bunlarla sınırlı olmaksızın, üçüncü kişilerin uğradıkları zararlardan dolayı Uğur Motorlu Araçlar Anonim Şirketi 'nden talep edilen tazminat miktarını ve mahkeme masrafları ve avukatlık ücreti de dahil ancak bununla sınırlı olmamak üzere diğer her türlü yükümlülükleri karşılamakla sorumlu olacaklardır.

Uğur Motorlu Araçlar Anonim Şirketi herhangi bir zamanda sistemin çalışmasını güncellemeler veya teknik gereksinimler sonucunda geçici bir süre askıya alabilir veya tamamen durdurabilir. Sistemin geçici bir süre askıya alınması veya tamamen durdurulmasından dolayı Uğur Motorlu Araçlar Anonim Şirketi 'nin üyelerine veya üçüncü şahıslara karşı hiçbir sorumluluğu olmayacaktır.

Uğur Motorlu Araçlar Anonim Şirketi’nin dilediği zaman, tek taraflı olarak ÜYE’nin üyeliğini sonlandırma hakkının bulunduğunu taraflar kabul, beyan ve taahhüt ederler.

Üye, iş bu sözleşmeyi daha sonra hiçbir itiraza mahal vermeyecek şekilde okuduğunu ve içeriğini kabul ettiğini beyan eder. İşbu Sözleşme üyenin üye olması anında akdedilmiş ve karşılıklı olarak yürürlüğe girmiştir.

Bu sözleşmeyle ilgili olarak çıkabilecek ihtilaflarda öncelikle bu sözleşmedeki hükümler, hüküm bulunmayan hallerde ise Türk Kanunları (BK, TTK, HUMK, MK vesair) uygulanacaktır.

Taraflar, Uğur Motorlu Araçlar Anonim Şirketi’ne ait tüm bilgisayar kayıtlarının, ticari defterlerin ve sair tüm kayıtların tek ve gerçek münhasır delil olarak, HMK madde 193’e uygun şekilde esas alınacağını ve söz konusu kayıtların bir delil sözleşmesi teşkil ettiği hususunu kabul ve beyan eder.

İşbu sözleşmenin uygulanmasından doğabilecek her türlü uyuşmazlıkların çözümünde Türk hukuku uygulanacak olup Nazilli Mahkemeleri ile İcra Müdürlükleri yetkili olacaktır.

Kullanıcı kayıt formunu doldurup formun altında bulunan "kabul ediyorum" butonunu tıkladığında bu sözleşme taraflar arasında süresiz olarak yürürlüğe girer.


 


 

Bilgi Güvenliği Politikası

Uğur Motorlu Araçlar olarak, iş sürekliliğimize ve bilgi varlıklarımıza yönelik her türlü riski yönetmek amacıyla;
ISO/IEC 27001:2013 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Standardının gereklerini yerine getirecek şekilde

 • Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi kurulması, ilgili politika ve prosedürlerle desteklenmesi, dokümantasyonunun sağlanması, belgelendirilmesi, gözden geçirilmesi ve sürekli iyileştirilmesini,

 • Bilgi Güvenliği kapsamlı ilgili kanun ve yasal mevzuatlara uyum sağlamayı ve gerekliliklerini yerine getirmeyi; ihlal durumlarında gerekli yaptırım ve disiplin süreçlerinin yürütülmesini,

 • Kurumsal süreçlerinin işletimini sağlayan bilişim otomasyon ve hizmetlerinin erişim yönetimi ilkeleri gözetilerek kesintisiz ve güvenli olarak sürdürülebilmesi adına gerekli altyapı ve desteğin sağlanmasını;

 • Bilgi varlıkları gizlilik, bütünlük, erişilebilirliğini tehdit eden risklerin yönetilmesini,

 • İşbu politikayla ilgili sorumluluk, farkındalık ve bilincin sağlanması için gerekli etkinliklerin gerçekleştirilmesini taahhüt ederiz.