Grup Şirketleri

1954 yılında Uğur Soğutma ile başlayan maceramız, Uğur Motorlu Araçlar, Kuteks Medikal Kozmetik, Uğur Entegre Gıda, Uğur Global ve USG Servis Hizmetleri’nin de katılımı ile sürekli büyüyen bir şirket grubu haline gelmiştir.

Uğur Motorlu Araçlar

Uğur Şirketler Grubu bünyesindeki UMA (Uğur Motorlu Araçlar A.Ş.) kendi tescilli ve lokomotif markası "Mondial" ile 2004 yılında motosiklet sektöründe faaliyetlerine başlamıştır. UMA 2006 yılında ulusal ve uluslararası düzeyde uygulanabilen bir yönetim sistemi modeli olan “ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi” Belgesi’ni alarak, sürekli gelişim felsefesini ve kalite anlayışını geliştirerek müşteri odaklı bir hizmet sunmaktadır.

Uğur Şirketler Grubu bünyesindeki UMA (Uğur Motorlu Araçlar A.Ş.) kendi tescilli ve lokomotif markası "Mondial" ile 2004 yılında motosiklet sektöründe faaliyetlerine başlamıştır. UMA 2006 yılında ulusal ve uluslararası düzeyde uygulanabilen bir yönetim sistemi modeli olan “ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi” Belgesi’ni alarak, sürekli gelişim felsefesini ve kalite anlayışını geliştirerek müşteri odaklı bir hizmet sunmaktadır.

TÜİK (Türkiye İstatistik Kurumu) verilerine göre kaliteli ürün ve hizmet politikalarıyla kurulduğu günden bugüne “Türkiye’nin En Çok Satan Motosiklet Markası” olan “Mondial”, 400 satış noktası, 528 servis merkezi ve 250 yedek parça satış noktası ile kaliteli ürün ve hizmet anlayışı önceliğiyle hizmet vermektedir.

2013 yılında Motovento markasıyla aksesuar piyasasına da hızlı bir giriş yapan UMA, kendi alanında lider olan dünya çapında birçok markanın distribütörlüğünü almıştır. Motovento: kask, kıyafet, ayakkabı, iç giyim gibi yaşam stilini yansıtan koruyucu ürünler başta olmak üzere motosiklet aksesuar ve yedek parça ürünlerinin satışını hem konsept mağazaları ile yaparken hem de kaliteli, güvenilir ve kullanıcı dostu olan online alışveriş sitesi www.motovento.com web adresi üzerinden de gerçekleştirmektedir.

UMA, 2014 yılında motosiklet sektöründe tüm dünyada faaliyet gösteren Kymco markasının Türkiye distribütörlüğünü de alarak bu değerli markayı da bünyesine katmıştır. Çevreye saygı ve doğal hayatın korunmasına birinci derecede önem veren Kymco, çevre dostu ve düşük emisyonlu scooter, ATV ve UTV üretimini gerçekleştiren bir markadır.

UMA, 2014 yılının ikinci yarısında www.kaskcim.com web adresi üzerinde, online satış mağazası oluşturarak farklı marka ve model kask çeşitlerini tüketicilerle buluşturmak amacıyla, dünya çapında tanınmış kask markalarını, distribütörlük anlaşmaları ile bir araya getirdi. Bunların arasında HJC, Airoh, Just One, Nitek, Origine ve Shiro gibi dünyaca ünlü markalar yer almaktadır.

UMA çatısı altında 2015 yılı ilk yarısının sonlarında faaliyete başlayan çevreci, enerji tasarruflu ve gürültü kirliliğine yol açmayan elektrik motorlu ürünler markası E-Mon, kullanıcılarının bakım maliyetlerini neredeyse ortadan kaldıran, yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan teknolojik, kaliteli ve ekonomik ürünler sunmaktadır.

2011 yılından itibaren UMA bünyesinde Türkiye pazarına giren CF Moto, güçlü ATV, UTV ve motosiklet modelleri, yaygın yedek parça ve servis ağı, satış sonrası hizmet ve pazarlama faaliyetleriyle hizmet vermekteydi. CF Moto, 2015 yılı ilk yarısının sonunda Türkiye motosiklet pazarında kendi marka adı ve kurumsal web sitesi ile üstün kaliteli ve güvenilir ürünleri kullanıcılarıyla buluştu.

Uğur Motorlu Araçlar; 43.700 m² alan üzerine kurulu fabrikası ve 15.000 m² satış sonrası yedek parça deposu ile kurulduğu yıldan bu yana motosiklet sektörünün ihtiyacı olan yedek parçanın tamamına yakınını karşılarken, distribütörlüğünü aldığı Kymco markası ve ürünlerine ait yedek parçalarının depolarına ilavesi ile de tüketicilerine en iyi hizmeti vermeye, pazardaki gücünü arttırmaya devam etmektedir.

UMA, sürekli geliştirdiği modern teknoloji ile üretimlerini sürdürürken, satış ve teknik hizmet servislerinin tümünde müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmak için çalışmakta, sektörde lider ve öncü konumunu sağlamlaştırmaktadır. UMA gerçekleştirdiği bayi satış elemanları ve yetkili servis personelleri, eğitim-tanıtım toplantıları ve çağrı merkezi hizmetleri ile satışta olduğu gibi satış sonrasında da hizmette mükemmelliği hedeflemiştir.


Siteye Git

Uğur Soğutma A.Ş.

Uğur Soğutma A.Ş. 18 Nisan 1954 yılında Aydın Nazilli’de dondurma makineleri imalatıyla başladığı ve 1986 yılında Türkiye’nin ilk derin dondurucusunu ürettiği serüvende bugün, 220.000 m² faal kapalı alana sahip ana fabrikası, 91.000 m² kapalı alana sahip Nazilli Organize Sanayi fabrikası, toplam 1800 çalışanı, 850’nin üzerinde satış noktası, 240′a yakın Uğur Yetkili Servis Merkezi ile 5 kıtada 142 ülkeye yarım asrı aşan tecrübesi ile hizmet vermekte ve lider firma olma özelliğini sürdürmektedir.

Uğur Soğutma A.Ş. 18 Nisan 1954 yılında Aydın Nazilli’de dondurma makineleri imalatıyla başladığı ve 1986 yılında Türkiye’nin ilk derin dondurucusunu ürettiği serüvende bugün, 220.000 m² faal kapalı alana sahip ana fabrikası, 91.000 m² kapalı alana sahip Nazilli Organize Sanayi fabrikası, toplam 1800 çalışanı, 850’nin üzerinde satış noktası, 240′a yakın Uğur Yetkili Servis Merkezi ile 5 kıtada 142 ülkeye yarım asrı aşan tecrübesi ile hizmet vermekte ve lider firma olma özelliğini sürdürmektedir.

Ayrıca Uğur Soğutma A.Ş etkin ve çözüm odaklı çevre politikaları, zorunluluktan öte “sorumluluk” olarak gördüğü sosyal projeler ile ülkemizin ve dünyamızın geleceğine dair bir duyarlılık oluşturmak ve bu duyarlılığı mümkün olduğunca daha geniş çevrelere yaymak konusunda da adından söz ettirmektedir.


Siteye Git

Kuteks Medikal Kozmetik

Kuteks A.Ş.,1984 yılında tıbbi sarf malzeme üretimi konusunda faaliyet göstermek üzere kurulmuş, 2002 yılında Uğur Şirketler Grubu’na dahil olarak grubun sağlık alanındaki başarılı temsilcisi haline gelmiştir.

Kuteks A.Ş.,1984 yılında tıbbi sarf malzeme üretimi konusunda faaliyet göstermek üzere kurulmuş,  2002 yılında Uğur Şirketler Grubu’na dahil olarak  grubun sağlık alanındaki başarılı temsilcisi haline gelmiştir.

Ürün çeşitlemesini 1986 yılı başından itibaren şekillendirmeye başlayan ve kalitede Avrupa standartlarını yakalamayı kendisine ilke edinmiş olan Kuteks bugün gelinen noktada amacına ulaşmış ve kendisine yeni hedefler belirlemiştir.

Sağlık sektörüne girdiğinden bu yana Kuteks ismi, yüksek kaliteli tıbbi ürünlerle birlikte anılmaya başlamıştır. Kuteks, sargı bezi, sterilize hidrofil gaz bezi, sterilize gaz kompres, her türlü elastik bandaj, korse ve dizlik gibi tıbbi tekstil ürünleri ile sektörün en büyük üreticileri arasına girmiştir.

Yapılan yatırımlarla sürekli büyümeye devam eden şirket, 2010 yılında Fortune markası ile pazara yeni medikal ürünler sunmuş, ürün gamında; dijital dereceler, tansiyon aletleri, yarabantları, yara pedleri, steril şırıngalar, cerrahi maskeler, gebelik testi, ortopedi ürünleri, şeker ölçüm cihazı ve şeker ölçüm stribi mevcuttur. Fortune markası ürün çeşitliğini, varlık sebebi olan değerli müşterilerden gelen talepler doğrultusunda artırmak için araştırmalarına devam etmektedir.

Kuteks 32.498 metrekarelik alan üzerine kurulu bulunan toplam 12.566 metrekarelik iki ayrı binada modern ve hijyenik koşullarda hizmet vermektedir.

Tüm üretim bölümleri amaca yönelik modern, hijyenik ve günümüze uygun teknoloji ile donatılmış olup, ilgili yönetmeliklere, direktif ve standartlarına uygun laboratuvar ve kalite kontrol bölümleri ile “kalite anlayışı” sürekli olarak denetim altında tutulmaktadır.

Kaliteli ürünlerimiz dünya çapındaki müşterilerine profesyonel, konusunda uzman ve tecrübeli pazarlama elemanları ile pazarlanmaktadır.

Kuteks ürünleri ecza depoları ve itriyat depoları aracılığıyla doğrudan eczanelere, medikaller ile de hastanelere sunulmaktadır. Ayrıca birçok gelişmiş Avrupa ülkesine ve birçok yabancı ülkeye ihraç olunmaktadır.


Siteye Git

Uğur Entegre Gıda Ltd. Şti.

U’fresh markası ile öne çıkan Uğur Entegre Gıda Ltd. Şti, 1954 yılında dondurma makineleri üretimi ile ticarete başlayan ve günümüzde, yatırım yaptığı sektörlerde lider ve dünyada söz sahibi markalar yaratmayı başaran Uğur Şirketler Grubu’nun son iştirakidir.

U’fresh markası ile öne çıkan Uğur Entegre Gıda Ltd. Şti, 1954 yılında dondurma makineleri üretimi ile ticarete başlayan ve günümüzde, yatırım yaptığı sektörlerde lider ve dünyada söz sahibi markalar yaratmayı başaran Uğur Şirketler Grubu’nun son iştirakidir. Grup şirketlerinden Uğur Soğutma’nın güvenli gıda saklama koşulları çözümü konusundaki yaklaşık 60 yıllık tecrübesiyle, şimdi de U’fresh ile sebze ve meyvelerin yine sağlıklı ve kurutulmuş hali tüketicilere sunuluyor.

U’fresh; 2011 yılında kurutulmuş gıda (sebze, meyve, et vs.) üretmek ve işlemek amacıyla yaklaşık 5,000 m2 kapalı ve 12,000 m2 açık alanda, Türkiye’nin kapasite artırımına en uygun tesislerinden birini kurarak sektörde adından bahsettirmeyi başarmıştır.  Her çeşit ürün, sebze ve meyvenin kurutma işlemini gerçekleştirebilecek fırınlara sahip işletmede özenle yıkama, ayıklama, kesme, doğrama, kurutma ve kalibre işlemleri yapılmaktadır. Ayrıca 0, -18 ve -40 derecede saklama koşullarına uygun soğutma üniteleri de mevcuttur.

Günlük 30 ton üretim kapasitesiyle kurulan şirket, 1 yıl içerisinde yapılan yatırımlarla kapasiteyi günlük 120 ton’a çıkarmayı amaçlamaktadır.


Siteye Git

Uğur Global

Türkiye’de ve uluslar arası alanda çeşitli sektörlerde 60 yılı aşan sürede faaliyet gösteren ve faaliyette bulunduğu alanlarda köklü bir yer, pazar payı, know-how ve haklı şekilde isim elde etmiş olan Uğur Şirketler grubunu oluşturan hissedarların ve Yönetim Kurulu üyelerinin, kurumsal yönetişim hedefinde bir aile şirketi olarak, birlikte oluşturdukları güçlü sinerji ile yeniden bir araya geldiler.

Türkiye’de ve uluslar arası alanda çeşitli sektörlerde 60 yılı aşan sürede faaliyet gösteren ve faaliyette bulunduğu alanlarda köklü bir yer, pazar payı, know-how ve haklı şekilde isim elde etmiş olan Uğur Şirketler grubunu oluşturan hissedarların ve Yönetim Kurulu üyelerinin, kurumsal yönetişim hedefinde bir aile şirketi olarak, birlikte oluşturdukları güçlü sinerji ile yeniden bir araya geldiler.

Uğur Global Endüstriyel Ürünler Sanayi ve Ticaret A.Ş. grup şirketlerinin içinde bulunduğumuz sektörlerde yürütmekte olduğu faaliyetlerin daha da güçlenmesine destek verirken, yeni faaliyet alanları veya işbirlikleri oluşturarak ticari faaliyetlerin derinleştirilmesini ve güçlendirilmesini amaç edinmiştir.


Siteye Git

USG Servis Hizmetleri Ltd. Şti.

Türkiye’de ve uluslar arası alanda soğutma sektöründe faaliyet gösteren yerli ve global güçlü markaların değişen pazar şartlarında güçlenen talepleri ile 2015 yılında ürün yenileme ve bakım onarım hizmeti vermek üzere faaliyetlerine başlamıştır.

Türkiye’de ve uluslar arası alanda soğutma sektöründe faaliyet gösteren yerli ve global güçlü markaların değişen pazar şartlarında güçlenen talepleri ile 2015 yılında ürün yenileme ve bakım onarım hizmeti vermek üzere faaliyetlerine başlamıştır.

USG Servis Hizmetleri Limited Şirketi, Uğur Soğutma şirketinin içinde bulunduğu ticari soğutucular alanında yürütmekte olduğu faaliyetlerin daha da güçlenmesine destek verirken, yeni işbirlikleri oluşturarak ticari faaliyetlerinin derinleştirilmesini ve güçlendirilmesini amaç edinmiştir.


Siteye Git